2018-08-16

FAQ

  • Jakiej używa Pan strategii ?

Rynek forex traktuję jako grę prawdopodobieństwa. Znalazłem kilka zależności na rynkach, wg których odpowiednio powtarzane transakcje przynoszą zyski. Moje trzy strategie są w pełni zautomatyzowane i w odpowiednich momentach wykorzystują przewagę statystyczna.

  • Czy te EA zawsze będą przynosiły zyski  ?

W tradingu nie da się przewidzieć jak zachowa się dana strategia inwestycyjna. Wg mnie niemożliwe jest aby zbudować jedną automatyczną strategię, która będzie przynosiła zyski w różnych fazach rynku. Niemożliwe jest również osiąganie cały czas zysków, trzeba pogodzić się ze stratami.

Dlatego stworzyłem trzy roboty, które wzajemnie się uzupełniają. Nie są zaprogramowane na maksymalizację zysków ale aby były jak najbardziej uniwersalne. Moim celem było żeby przynosiły zyski zarówno w fazie akumulacji rynku jak i w wyraźnym trendzie oraz w ogólnie zmieniających się rynkach.

  • Jaki procent zysku jest Pan w stanie wygenerować ?

Nie da się tego przewidzieć i zagwarantować. Do dnia dzisiejszego czyli od ok. 2 lat zyski są na poziomie ok 4% średniomiesięcznie, myślę że jest to dobra perspektywa w stosunku np. dla lokat bankowych gdzie oprocentowanie wynosi 1-2% w skali roku.

  • Na jakich instrumentach/parach walutowych najlepiej działają roboty?

Roboty zaprogramowane są na indeks Dax.

Platforma Metatrader 4